Tereny inwestycyjne w Gminie Brudzew

Gmina Brudzew oferuje potencjalnym inwestorom bardzo dobre warunki sprzyjające rozwojowi innowacyjnemu biznesowi. Gmina położona jest we wschodniej części Wielkopolski, nad rzeką Wartą. Do niedawna funkcjonowało tu prężnie wydobycie węgla brunatnego. Dziś tereny pogórnicze stanowią ciekawe wyzwanie  do stworzenia efektywnego miejsca turystyki i wypoczynku.

Zachodnia część Gminy Brudzew to doskonały klimat dla rozwoju przedsiębiorczości. W pobliżu autostrady A2, wzdłuż zmodernizowanej drogi wojewódzkiej nr 470 wyznaczonych zostało ponad 200 ha atrakcyjnych gruntów inwestycyjnych pod zabudowę produkcyjną, usługową, składy oraz magazyny.

Mocną stroną tych terenów inwestycyjnych w Powiecie Tureckim jest ich uzbrojenie: obecność gazociągu wysokiego ciśnienia Gustorzyn-Odolanów, linie energetyczne niskiego i średniego napięcia, sieć wodociągowa i telekomunikacyjna.

Inwestorom, plaującym ulokować swój kapitał w tym miejscu swoje wsparcie oferuje otwarty, pomocny Samorząd, przychylna nowym inwestycjom Rada Gminy, gościnne społeczeństwo. Inwestorowie mogą liczyć również na ulgi podatkowe.

Walorami krajobrazu na terenie Gminy Brudzew są przede wszystkim bogactwa złóż kruszywa naturalnego, a także położenie w Dolinie Środkowej Warty, liczne zbiorniki wodne i bliskość źródeł termalnych, znajdujących się w Uniejowie.

Adres:
Urząd Gminy w Brudzewie