2017.02.20

Jak postępować w przypadku wystąpienia wirusa ptasiej grypy? Posiedzenie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego

Sytuacja epizootyczna na terenie powiatu tureckiego oraz procedury postępowania w przypadku wystąpienia wirusa ptasiej grypy to tematy wtorkowego posiedzenia Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego.

W dniu 14 lutego 2017 r. w siedzibie Starostwa Powiatowego w Turku odbyło się posiedzenie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego pod przewodnictwem Starosty Tureckiego.W posiedzeniu oprócz członków Zespołu udział wzięli wójtowie i burmistrzowie z terenu powiatu, pracownicy zajmujący się sprawami zarządzania kryzysowego w gminach oraz przedstawiciel Zarządu Dróg Powiatowych. Powiatowy Lekarz Weterynarii Jan Radzimski zapoznał obecnych na posiedzeniu z  zagrożeniami związanymi z rozprzestrzenianiem się na terenie Polski wirusa ptasiej grypy oraz afrykańskiego pomoru świń tzw. ASF. Omówione zostały również procedury postępowania w przypadku wystąpienia na terenie powiatu ogniska ptasiej grypy oraz zadania samorządów oraz służb, inspekcji i straży podczas akcji likwidacji ogniska choroby.