2017.02.24

Niezwykła lekcja języka obcego w ZST

Czy warto uczyć się języków obcych i jak zrobić to efektywnie? Nikt nie zna lepiej odpowiedzi na te pytania niż osoby od lat mieszkające, kształcące się i pracujące za granicą. 20 lutego 2017 r. młodzież Zespołu Szkół Technicznych w Turku, podczas niezwykłej lekcji języka obcego, miała możliwość spotkania się z dwójką turkowian – Martą i Adamem, którzy od kilkunastu lat mieszkają za granicą. Zaproszeni goście w  interesujący sposób opowiadali, jak znajomość języków obcych pomogła im odnaleźć się w nowym środowisku, realizować pasję podróżowania oraz nawiązać nowe znajomości.

Uczniowie biorący udział w spotkaniu utwierdzili się w przekonaniu, że znajomość języków obcych daje większe możliwości na rynku pracy, umożliwia poznanie i zrozumienie innej kultury czy też dostęp do źródeł w oryginalnym języku.

Goście w dowcipny i interesujący sposób przedstawili miejsca, w których mieszkali i pracowali, m.in.: Stany Zjednoczone, Niemcy, Chiny, Tajlandię czy Meksyk, a także zachęcali uczniów do przełamywania stereotypów, pokonywania nieśmiałości, „otaczania się” językiem obcym i  otwartości  na wielokulturowość.

Nasi uczniowie brali aktywny udział w spotkaniu. Na zakończenie zasypali gości pytaniami.