2017.03.20

Samorządowcy Powiatu Tureckiego walczyli o Puchar Starosty Tureckiego

Miniona sobota 18 marca br. samorządowcom z Powiatu Tureckiego  przebiegła na sportowych zmaganiach o Puchar Starosty Tureckiego podczas XVIII Mistrzostw Samorządowców Powiatu Tureckiego w Halowej Piłce Nożnej , które odbyły się w sali gimnastycznej przy Zespole Szkół im M. Skłodowskiej – Curie w Kawęczynie.

W Turnieju zmierzyli się urzędnicy, radni, sołtysi oraz dyrektorzy jednostek organizacyjnych samorządów reprezentujących: Powiat Turecki oraz Gminy Dobra,  Kawęczyn i Gminy Turek.

Powiat Turecki reprezentowała drużyna w składzie: Tadeusz Gebler, Andrzej Wojtkowiak, Michał Harasny i Piotr Siwiński.

W finale spotkali się zawodnicy z Gminy Dobra i Gminy Kawęczyn. Najlepszą drużyną po raz kolejny okazała się reprezentacja Gminy Kawęczyn, która pokonała rywali pięcioma bramkami (5:2).

W meczu o trzecie miejsce reprezentacja Gminy Turek po emocjonującym pojedynku pokonała drużynę Powiatu Tureckiego.

Królem strzelców okazał się zawodnik zwycięskiej drużyny – Sebastian Janiak (12 bramek), natomiast najlepszym bramkarzem mistrzostw został zawodnik reprezentacji Gminy Dobra – Michał Ignaczak.

Starosta Turecki Mariusz Seńko uroczyście przekazał na ręce Wójta Gminy Kawęczyn i mistrzowskiej drużyny - Puchar Starosty Tureckiego.

Na zakończenie wszyscy uczestnicy sportowej rywalizacji uhonorowani zostali pamiątkowymi medalami, statuetkami
i dyplomami.

Zwycięzcom i uczestnikom  gratulujemy!