2017.03.24

Szkolenie dla bibliotekarzy z Powiatu Tureckiego

Jednym z zadań Powiatowej Biblioteki Publicznej w Turku jest koordynacja działań bibliotek w powiecie, tym samym organizacja szkoleń.

W dniu 23 marca br. Biblioteka Powiatowa zorganizowała szkolenie dla bibliotekarzy bibliotek publicznych Powiatu Tureckiego. Tematem przewodnim były zmiany wizerunku wielkopolskich bibliotek publicznych na przykładzie dobrych praktyk zastosowanych w bibliotekach w Śremie, Skokach czy Gostyniu, z których bibliotekarze mogą czerpać inspiracje. Szkolenie dotyczyło również analizy działalności bibliotek publicznych na podstawie danych statystycznych za 2016 r. Omówiona została także oferta platformy Legimi zapewniająca dostęp do 18 000 ebooków i audiobooków. W ramach konsorcjum bibliotek wielkopolskich zostanie wykupiony dostęp to tych zbiorów.
W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele wszystkich bibliotek publicznych Powiatu Tureckiego. Wymienione tematy omówili instruktorzy Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu A. Urbańska i J. Stoldmann-Prętka oraz dyrektor Powiatowej Biblioteki Publicznej w Turku - Urszula Szczęsna. Spotkanie odbyło się w Gminnym Ośrodku Kultury w Dobrej, współorganizatorem była Biblioteka Publiczna w Dobrej.