2017.05.25

Turniej Burs Szkolnych i Internatów Turek 2017 już za nami!

W poniedziałek, tj. 22 maja 2017 roku w Zespole Placówek Edukacyjno-Wychowawczych w Turku odbył się Turniej Burs i Internatów pod hasłem „Okaż kulturę i chroń naturę”. Uczestnikami zmagań konkursowych byli młodzi ludzie mieszkający w bursach: tureckich, konińskich, kolskich oraz w Internacie ZSR CKP w Kaczkach Średnich.

Uroczystego otwarcia turnieju dokonała p. dyrektor Jolanta Baran, która powitała drużyny wraz z opiekunami z zaprzyjaźnionych placówek i życzyła uczestnikom dobrej zabawy w leśnej scenerii. Miejscem wydarzenia było Nadleśnictwa Turek, z którym zaznajomił uczniów Podleśniczy Radosław Szociński. Głównymi celami spotkania było: kształtowanie wrażliwości na piękno natury, zwrócenie uwagi na różnorodność lasu, a także zaznajomienie wychowanków z informacjami na temat ekologii oraz budowy i funkcjonowania ekosystemów leśnych. Ponadto, uczestnicy Turnieju mieli okazję obserwować drobne zwierzęta leśne, rozpoznawać gatunki drzew i krzewów oraz doświadczyć współzawodnictwa opartego na zasadach fair – play. Młodzież i ich opiekunowie obejrzeli ciekawy film przyrodniczy i zwiedzili Izbę Edukacyjną ZDROJKI. Konkurencje turniejowe, które odbyły się po krótkiej części edukacyjnej, były szansą do lepszego poznania się i wymiany doświadczeń. Zawodnicy popisywali się sprawnością fizyczną, refleksem i celnym okiem w różnorodnych konkurencjach. Każdą bursę i internat reprezentowały drużyny 5-osobowe, które z wielkim zaangażowaniem i determinacją walczyły o zwycięstwo. Wyniki uzyskane w rozgrywanych pokazały, że Bursa Konin zajęła I miejsce, Internat z Kaczek Średnich - II miejsce, Bursa Turek uplasowała się na III miejscu, a Bursa Koło na IV miejscu. Wszystkie drużyny otrzymały dyplomy i nagrody rzeczowe, a zwycięską drużynę dodatkowo wyróżniono pucharem. Każdy uczeń otrzymał także od Nadleśniczego Nadleśnictwa Turek p. Bartosza Perza nagrody - niespodzianki w postaci ciekawych książek.

Zorganizowanie Turnieju możliwe było dzięki wsparciu: Starostwa Powiatowego w Turku, firmy UNICORN z Turku oraz WCHiRZ z Kościelca. Organizatorami Turnieju byli Podleśniczy Bartosz Szociński i wychowawczynie bursy panie: Mirosława Greber, Katarzyna Nitecka, Krystyna Skieresz.