2017.01.10

Dobre miejsca powiatowych szkół w Rankingu Perspektyw 2017

10 stycznia portal edukacyjny Perspektywy opublikował listę rankingową najlepszych szkół ponadgimnazjalnych w 2017 roku. Kryterium oceny były sukcesy szkół w olimpiadach, wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych i dodatkowych oraz z egzaminów zawodowych.

Znaczący wzrost lokaty w rankingu w porównaniu z poprzednimi latami zanotowały szkoły prowadzone przez Powiat Turecki. I Liceum Ogólnokształcące w Turku zanotowało awans o 55 pozycji w rankingu ogólnopolskim. W Wielkopolsce szkoła ta znalazła się na 30 pozycji. Otrzymała także tytuł "Brązowej szkoły". Zespół Szkół Rolniczych w Kaczkach Średnich awansował o 10 miejsc w rankingu wielkopolskim i obecnie zajmuje 86 miejsce. Zespół Szkół Technicznych w Turku znalazł się na 84 pozycji.