2017.09.13

Dofinansowanie realizacji programu usuwania azbestu w naszym powiecie

W siedzibie Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu, została podpisana umowa na dofinansowanie realizacji programu usuwania z terenu powiatu tureckiego azbestu i wyrobów zawierających azbest.

Powiat Turecki reprezentowany przez Starostę Tureckiego – Mariusza Seńko, Wicestarostę Tureckiego – Dariusza Kałużnego oraz Skarbnika Powiatu – Teresę Borkowską w dniu 12 września 2017 roku podpisał umowę z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu o udzielenie pomocy finansowej w formie dotacji na realizację zadania pn. „Realizacja programu usuwania azbestu i wyrobów zawierających azbest na terenie powiatu tureckiego w roku 2017”.

Dzięki zaangażowaniu Samorządu Powiatu Tureckiego i Wydziału Ochrony Środowiska Starostwa Powiatowego w Turku na wykonanie ww. zadania Powiat Turecki otrzymał pełną wnioskowaną pomoc finansowa w wysokości 210.000,00 zł. Całkowity planowany koszt tegorocznego przedsięwzięcia to 498.717,00 zł.

Założeniem Programu usuwania wyrobów zawierających azbest z terenu powiatu tureckiego jest m.in. demontaż i zabezpieczenie wyrobów zawierających azbest, transport
i przekazanie na składowisko posiadające odpowiednie zezwolenie na unieszkodliwianie zdemontowanych wyrobów zawierających azbest odebranych od ich posiadaczy.

Prace wykonuje Przedsiębiorstwo Usługowo-Budowlane "T-tel" Tomasz Wieczorek ul. Podgórze 20/2, 43-300 Bielsko-Biała wyłonione w trybie przetargu nieograniczonego, które od czerwca działa w terenie naszego powiatu. Realizacja zadania przewidziana jest do 2 października 2017 r. Do Wydziału Ochrony Środowiska wpłynęło ponad 300 wniosków. Ponadto informujemy mieszkańców Powiatu Tureckiego, że dnia 31 sierpnia bieżącego roku zakończył się nabór wniosków do "Programu usuwania azbestu i wyrobów zawierających azbest z terenu powiatu tureckiego na rok 2017".

Link do strony Funduszu: www.wfosgw.poznan.pl