2022.08.26

Dożynki Powiatowo – Gminno – Parafialne w Malanowie 2022

None

Starosta Turecki Dariusz Kałużny, Wójt Gminy Malanów Ireneusz Augustyniak, ks. prałat Stanisław Płaszczyk oraz Starostowie dożynkowi - Małgorzata Kubacka i Sławomir Dawicki zapraszają na Dożynki Powiatowo – Gminno – Parafialne, które odbędą się 4 września na terenie gminy Malanów w miejscowości Malanów na boisku piłkarskim przy ul Parkowej.

Świętowanie rozpocznie się o godz. 14.00 w kościele parafialnym w Malanowie od mszy świętej dziękczynnej w intencji rolników, później odbędzie się tradycyjny obrzęd dożynkowy, wspólne dzielenie chleba- symbolu obfitości i urodzaju.

podczas dożynek rozstrzygnięcia ciekawych konkursów m.in.: na najpiękniejszy wieniec dożynkowy, najładniejszą posesję czy konkurs kulinarny.
W dobry nastrój wprowadzą mieszkjanców zespoły muzyczne, a nawet lokalne zespoły ludowe. Organizatorzy zapewnią dobrą zabawę, przysmaki staropolskiej kuchni, gdyż na tegorocznych dożynkach w ramach Bitwy Regionów odbędzie się Letni Festiwal Smaków.

Ponadto dla młodszych i starszych przygotowano liczne atrakcje.