2018.09.13

Innowacyjne zarządzanie oświatą w Powiecie Tureckim - inspiracją dla innych

Działania w obszarze nowoczesnych technologii, rozkwit innowacyjnych przedsiębiorstw, przeobrażenia gospodarcze w naszym regionie, a także sfera wielojęzyczności wsparta silną kooperacją z Instytutem Goethego skłoniły przedstawicieli Firmy ICU – Investor Center Uckermark GmbH z Brandenburgii do odwiedzenia Powiatu Tureckiego, jako tego regionu Wielkopolski, który odznacza się nowoczesnymi rozwiązaniami w zakresie edukacji, współpracy europejskiej i funkcjonowania nowoczesnych firm.

Starosta Turecki Mariusz Seńko gościł w naszym powiecie 11 września br. p.Silvio Moritza, - prezes spółki ICU Investor Center Uckermark GmbH, p. Raika Maiwalda - Projekt-Manager Schule –Wirtschaft, Annę Gazdecką - Projekt-Managerin Wirtschaftsförderung.

Na podkreślenie zasługuje fakt, że za sprawą krzewienia idei wielojęzyczności już wśród najmłodszych, innowacyjnej edukacji technicznej, imponującej bazy dydaktycznej, najnowocześniejszych maszyn będących na wyposażeniu naszych szkół średnich -Powiat Turecki stał się obszarem rozpoznawanym na arenie międzynarodowej

- Niedawno gościliśmy u nas przedstawicieli z Hiszpanii i Estonii, cieszymy się, że stajemy się inspiracją i przykładem dla kolejnych państwstwierdził Starosta Seńko.

Podczas spotkania Starosta Turecki Mariusz Seńko zaprezentował gościom z Brandenburgii strategię rozwoju naszego regionu na kolejne lata, zobrazował transformację gospodarczą Powiatu. Przedstawił również wypracowany system edukacji nauczania kontekstowego.

Goście z Niemiec w towarzystwie Starosty Tureckiego Mariusza Seńko odwiedzili ZST w Turku i ZSR w Kaczkach Średnich, gdzie zapoznali się z innowacyjnymi metodami kształcenia, jak również z najnowocześniejszymi rozwiązaniami technologicznymi wprowadzonymi w nauce zawodu oraz nowoczesną bazę dydaktyczną.

Wizyta przedstawicieli ICU Investor Center Uckermark GmbH miała charakter zapoznawczy i niewątpliwie zaowocuje współpracą między Powiatami Tureckim i Uckermark.