2017.07.28

Inwestycje drogowe w gminie Brudzew

Powiat Turecki podejmuje następne zadanie z zakresu poprawy funkcjonowania infrastruktury drogowej, tym razem w gminie Brudzew. Warto przypomnieć, że pierwszy etap prac drogowych w Cichowie zakończył się w 2016 roku. Zadanie zostało dofinansowane przez Gminę Brudzew w 50% wartości inwestycji. W sierpniu br. rozpocznie się kolejny etap robót.

Druga faza przebudowy obejmuje m.in budowę chodnika wraz z odwodnieniem przy drodze powiatowej nr 3400P Koło – Burdzew – Brudzyń w miejscowości Cichów (strona lewa), a także odhumusowanie, umocnienie poboczy, pogłębienie rowów. Ponadto będą też wykonane roboty brukarskie, zostanie też naniesione oznakowanie pionowe i poziome, powstaną nowe krawężniki najazdowe i obrzeża betonowe.  Wartość umowy wynosi 373599,28zł. Wykonawcą zadania jest firma MK STELLA  Konrad Marek z Koła. Termin wykonania prac przewidziany został na II połowę października 2017r. Drugi etap prac także dofinansowała Gmina Brudzew w 50% wartości inwestycji.

Budowa nowego chodnika przyczyni się do zwiększenia bezpieczeństwa ruchu drogowego w gminie. W trakcie prac modernizacyjnych wskazane jest zachowanie szczególnej ostrożności, za utrudnienia przepraszamy.