2017.02.28

IV Targi Edukacyjne Uczelni Wyższych i Szkół Policealnych

28 lutego 2017 roku młodzież szkół ponadgimnazjalnych Powiatu Tureckiego mogła uczestniczyć w IV Targach Edukacyjnych Uczelni Wyższych i Szkół Policealnych.

Targi na Hali Sportowej przy Zespole Szkół Technicznych w Turku pod Honorowym Patronatem Starosty Tureckiego, przyciągnęły rzesze uczniów zainteresowanych dalszą edukacją. W tym roku swoją ofertę zaprezentowały: Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Koninie, Wyższa Szkoła Logistyki w Poznaniu ,Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu,Akademia Leona Koźmińskiego w Warszawie, Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa we Włocławku, Wielkopolskie Samorządowe Centrum Kształcenia Ustawicznego i Zawodowego w Koninie, Wyższa Szkoła Gospodarki Krajowej w Kutnie, Wyższa Szkoła Inżynierii i Zdrowia w Warszawie, Akademia Humanistyczno-Ekonomiczna w Łodzi, Wyższa Szkoła Kosmetyki i Nauk o Zdrowiu w Łodzi, Wyższa Szkoła Bezpieczeństwa w Poznaniu, Żak Konin, Wyższa Szkoła Fizjoterapii we Wrocławiu, Licea i Szkoły Policealne Cosinus Konin ,Szkoła Policealna Studium Pracowników Medycznych i Społecznych w Łodzi, Wyższa Szkoła Finansów i Informatyki im. prof. J. Chechlińskiego w Łodzi, Wydział Ekonomii w Kaliszu, Wyższa Szkoła Hotelarstwa i Gastronomii w Poznaniu, Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Wojciechowskiego w Kaliszu oraz Społeczna Akademia Nauk Wydział Zduńska Wola i Sieradz.

Dla młodzieży, pragnącej kontynuować naukę po ukończeniu szkoły, taka forma kontaktu z wyższymi uczelniami i szkołami policealnymi, była bardzo dobrą okazją do zapoznania się możliwościami jakie daje im rynek edukacyjny.

Uczniowie otrzymało odpowiedzi na różnorodne pytania od przedstawicieli wystawców i samych już studiujących, wśród który znaleźli się również  absolwenci naszych szkół.

Obecny na Targach Starosta Turecki Mariusz Seńko,który dokonał oficjalnego otwarcia, z zadowoleniem zauważył, że  i tegoroczni przedstawiciele uczelni wyższych i szkół policealnych prezentujących swoje oferty  edukacyjne, z pewnością pomogą naszej młodzieży w wyborze jak najlepszej drogi dalszej edukacji.