2017.03.06

Jednostka OSP w Kunach w KSRG

W  piątek 3 marca 2017 r. odbyła się uroczystość związana z włączeniem jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Kunach do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego.
W wydarzeniu wzięli udział m.in: Komendant Wojewódzki PSP w Poznaniu - mł. bryg. Andrzej Bartkowiak, zastępca Komendanta Wojewódzkiego PSP – mł. bryg. Arkadiusz Przybyła, Starosta Turecki – Mariusz Seńko, , Komendant Powiatowy PSP w Turku – st. bryg. Dariusz Stasiak, Komendant Powiatowy Policji w Turku – mł. insp. Michał Grzelak oraz przedstawiciel posła na Sejm RP Ryszarda Bartosika – Filip Nowakowski, samorządowcy Gminy Władysławów oraz mieszkańcy Kun.

W związku z prestiżowym wyróżnieniem jednostki OSP w Kunach Starosta Turecki Mariusz Seńko przekazał Druhom gratulacje oraz wyrazy szacunku i uznania w imieniu samorządu Powiatu Tureckiego.

Cieszy fakt, że kolejna jednostka OSP z terenu powiatu dołączyła do jednolitego i spójnego układu  ratowniczego celem skutecznego podejmowania  działań obejmujących ratowanie życia, zdrowia i mienia mieszkańców naszego powiatu.