2019.01.15

Mistrzostwa Polski Karate za nami

Ponad 320 sportowców z 50 klubów z całej Polski spotkało się w Turku, by podczas Mistrzostw Polski Karate  wywalczyć sobie udział w Mistrzostwach Europy Karate Kyokushinkai 2019.

Turniej odbył się 13 stycznia w Hali Widowiskowo – Sportowej w Turku Występujący w roli współorganizatora tej imprezy sportowej – Wicestarosta Władysław Karski powitał w gościnnych progach Powiatu Tureckiego wszystkich przybyłych zawodników, życzył sukcesów, a przede wszystkim udanej zabawy.

W Turnieju wystartowało 326 zawodników wyłonionych w drodze eliminacji regionalnych w tym 237 w walkach i 89 w konkurencji kata z około 50 klubów PFKS i PZK.

Impreza była rozegrana na czterech matach. Reprezentacja Turku startowała w 14 osobowym składzie i zdobyła łącznie 7 medali, w tym 4 złote, 1 srebrny. Mistrzem Polski została Adrianna Kolenda, Filip Konefał, Marcel Rosiak kata i kumite, srebro wywalczył Kamil Nowak i Gabriel Skierski , a brązowy Daniel Pakuła. Tuż za podium na czwartym miejscu znaleźli się Paulina Majcherek, Artur Kaczmarek i Hubert Wasilewski.

W klasyfikacji medalowej reprezentacja naszego powiatu zdobyła V-ce Mistrzostwo Polski. Ponadto dwójka turkowskich zawodników Adrianna Kolenda i Gabriel Skierski wywalczyli udział w Mistrzostwach Europy w Pradze w walkach kontaktowych. Nad bezpieczeństwem zawodników czuwał niestrudzony sempami doktor Jarosław Bulski.

Organizatorami turnieju byli: Polska Federacja karate Shinkyokushin, Klub Sportów i Sztuk Walk kierowany przez Dariusza Jasiakiewicza, Powiat Turecki, Burmistrz Turku, KSISW Turek, Okręgowy Związek Karate Poznań oraz OSiR Turek.

Gratulujemy medali oraz tytułów i już życzymy sukcesów w Mistrzostwach Europy!