2022.10.10

Największa w tym roku inwestycja drogowa Powiatu Tureckiego otwarta

None

Przebudowa drogi powiatowej nr 4490P Grąbków – Kowale Pańskie w miejscowości Grąbków w Gminie Malanów jest największą inwestycją drogową realizowaną przez Samorząd Powiatu Tureckiego wraz z Zarządem Dróg Powiatowych w Turku w bieżącym roku. W związku z tym nie mogło zabraknąć oficjalnego otwarcia drogi. W poniedziałek odcinek drogi o  długości 1600 metrów wraz z nowym chodnikiem otwarli dla mieszkańców wszyscy najbardziej zaangażowani w projekt. W uroczystości udział wzięli: Sekretarz Stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi Ryszard Bartosik, Starosta Dariusz Kałużny, Przewodniczący Rady Powiatu Tureckiego Piotr Szewczyński, Wiceprzewodniczący Jan Smak, Radny Arkadiusz Przybyła oraz Radna z Grąbkowa Zofia Gruszczyńska, Kierownik Zarządu Dróg Powiatowych w Turku Andrzej Paruszewski. Gminę Malanów reprezentował Wójt Ireneusz Augustyniak, Przewodniczący Karol Płóciennik, Radny Sławomir Ogrodowczyk, Sołtys Grąbkowa Daniel Szymański. Już użytkowaną drogę zabezpieczali strażacy z OSP w Grąbkowie. Droga powiatowa łącząca gminę Malanów i Kawęczyn poprawi bezpieczeństwo mieszkańców nie tylko obu gmin, ale także wszystkich jej użytkowników. Przygotowywana jest dokumentacja projektowa na przebudowę dalszej części drogi. Wszyscy obecni na uroczystości nie kryli zadowolenia z zakończenia inwestycji.

Inwestycja o wartości 4.024.187,69 zł mogła zostać zrealizowana dzięki wsparciu z Rządowego Funduszu Polski Ład – Program Inwestycji Strategicznych. Powiat Turecki współfinansował inwestycję pięcioprocentowym wkładem własnym do projektu. Wykonawcą przebudowy było Przedsiębiorstwo Robót Drogowo Mostowych S.A. w Kole.