2016.10.24

Nauczyciel z I LO w Turku wyróżniony w konkursie "Wielkopolski Nauczyciel Roku"

W ubiegły piątek, 21 października w Akademii Muzycznej w Poznaniu odbyły się wojewódzkie obchody Dnia Edukacji Narodowej, podczas których powiat turecki reprezentował Starosta Turecki Mariusz Seńko. W trakcie uroczystej gali, zgromadzeni poznali laureatów konkursów organizowanych przez Urząd Marszałkowski-"Wielkopolskiej Szkoły Roku" oraz "Wielkopolskiego Nauczyciela Roku".

Celem konkursu było wyróżnienie nauczycieli cechujących się entuzjazmem i pasją w pracy, kształcących dzieci i młodzież w duchu odpowiedzialności i patriotyzmu, stanowiących wsparcie dla rozwoju pasji i talentów i cieszących się dużym autorytetem. Nagrodzeni zostali uhonorowani statuetką i nagrodą finansową.

Wśród wyróżnionych nauczycieli znalazł się Witold Wojciechowski-nauczyciel geografii w I Liceum Ogólnokształcącym w Turku.