2020.09.30

Nowoczesna pracownia tomograficzna od nowego roku w szpitalu w Turku

We wtorek 29 września „Umowę o zakup tomografu komputerowego wraz z adaptacją pomieszczeń na pracownię tomografii komputerowej dla potrzeb SP ZOZ w Turku” podpisali dyrektor Krzysztof Sobczak i Szymon Zambrzycki – Prezes Zarządu firmy Solve Medical. Całość przedsięwzięcia opiewa na kwotę 3 080 000,00 zł

Gdyby nie współpraca wielu osób ten moment byłby niemożliwy. Podczas podpisywania umowy w Sali Solidarności nie mogło zatem zabraknąć przedstawicieli gmin, które poważnie potraktowały wsparcie dla szpitala w zakupie tomografu. Na zakup tego niezbędnego w każdym nowoczesnym szpitalu sprzętu gminy miejska i wiejska Turek, Dobra, Brudzew, Malanów, Przykona, Władysławów przeznaczają każda po 100 000 zł, Gmina Kawęczyn 85 000 zł. Na uroczystości obecny był także poseł Ryszard Bartosik, który skutecznie zabiegał o dotację z rezerwy budżetowej Prezesa Rady Ministrów w wysokości 800 000zł. Ze strony Powiatu Tureckiego, który bierze największy ciężar tego przedsięwzięcia w uroczystym podpisaniu umowy wzięli udział Starosta Dariusz Kałużny, Wicestarosta Władysław Karski, Przewodniczący Rady Powiatu Tureckiego Piotr Szewczyński, przedstawiciele Zarządu Powiatu Tureckiego oraz Przewodnicząca Komisji Zdrowia Krystyna Szkudlarek-Graczyk. Starosta dziękował wszystkim zaangażowanym za pomoc w realizacji zadania.

Jak powiedział prezes firmy Solve Medical samo urządzenie to 40-rzędowy tomograf komputerowy marki United Imaging Healthcare (model uCT 550) i jest o klasę wyżej niż było to wymagane w zapytaniu ofertowym. Dodatkowo tomograf będzie objęty gwarancją na okres 60 miesięcy.

United Imaging Healthcare uCT 550 - http://www.united-imaging.com/en/product/uCT550