2016.09.22

Nowy chodnik w gminie Malanów z korzyścią dla pieszych i rowerzystów

19 września 2016 roku w miejscowości Kotwasice w gminie Malanów dokonano odbioru nowego chodnika. Inwestycja, która realizowana była od połowy lipca w obszarze zabudowy miejscowości, ma długość 1100 metrów.

Nowy chodnik położony jest przy drodze powiatowej Grzymiszew-Piętno-Malanów. W ramach wykonywanych prac zyskał nową nawierzchnię, a także został poszerzony do szerokości dwóch metrów, tak aby mogli z niego swobodnie korzystać piesi. Zrealizowane przez powiat turecki zadanie inwestycyjne jest również bardzo ważne ze względu na bezpieczeństwo pieszych, rowerzystów i dzieci, będących uczniami pobliskiej szkoły podstawowej.

W odbiorze robót budowlanych udział wzięli: Starosta Turecki Mariusz Seńko, Wójt Gminy Malanów Sławomir Prentczyński, Radni Rady Powiatu Tureckiego: Zofia Gruszczyńska i Michał Harasny, Kierownik Zarządu Dróg Powiatowych Andrzej Paruszewski, oraz Radna Rady Gminy w Malanowie, sołtys Kotwasic Ilona Izydorczyk.

Nowy ciąg komunikacyjny poprawił komfort i podniósł bezpieczeństwo korzystających z niego mieszkańców powiatu tureckiego.