2021.01.11

O ekologii z filmową wyobraźnią

Wyjątkową kreatywnością, filmową wyobraźnią i dużą wiedzą z zakresu ekologii mogą pochwalić się uczestnicy Powiatowego Konkursu Międzyszkolnego na krótki film promujący dbanie o czyste powietrze i otaczające nas środowisko, a także ukazujący piękno przyrody powiatu tureckiego”. W poniedziałek, 11 stycznia Starosta Turecki Dariusz Kałużny gościł w swoim gabinecie laureatów tego konkursu wraz z rodzicami.

Pierwsze miejsce w konkursie na najciekawszy spot zajął Jan Sobczak - uczeń Szkoły Podstawowej w Tuliszkowie, drugie miejsce - Mateusz Połomski ze Szkoły Podstawowej w Słodkowie, z kolei na trzecim miejsce uplasowała się Natalia Pietrzak ze  Szkoły Podstawowej w Cisewie.

Starosta pogratulował zwycięzcom i wręczył młodym filmowcom nagrody – hulajnogi,  czyli ekologiczne pojazdy oraz zestawy gadżetów. Organizatorem inicjatywy był Wydział Geodezji i Ochrony Środowiska Starostwa Powiatowego w Turku.