2017.05.04

Obchody 226. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja w powiecie tureckim

3 maja 2017 roku mieszkańcy powiatu tureckiego uroczyście obchodzili 226. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja.

Uroczystości rozpoczęły się Mszą Świętą w intencji Ojczyzny w Kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa w Turku.

Następnie uczestnicy uroczystości: poseł na Sejm RP Ryszard Bartosik, przedstawiciele władz Samorządu Powiatu Tureckiego: Starosta Turecki Mariusz Seńko, Wicestarosta Dariusz Kałużny, Przewodniczący Rady Powiatu Tureckiego Tadeusz Gebler, członkowie Zarządu Powiatu Tureckiego, powiatowi radni, władze Miasta Turek i Gminy Turek wraz z pocztami sztandarowymi oraz delegacje szkół, zakładów pracy, organizacji społecznych i ugrupowań politycznych oraz licznie przybyli mieszkańcy powiatu tureckiego, przeszli do Parku im. Konstytucji 3 Maja. Tam obejrzeli program artystyczny przygotowany przez uczniów Gimnazjum nr 1 w Turku, a później złożyli wiązanki kwiatów przed pomnikiem Orła Białego.