2022.07.05

Oddział przygotowania wojskowego w Zespole Szkół Rolniczych CKP w Kaczkach Średnich!

None

Starania Starosty Tureckiego oraz Dyrekcji Zespołu Szkół Rolniczych CKP w Kaczkach Średnich o utworzenie oddziału przygotowania wojskowego (OPW) w Liceum Ogólnokształcącym zakończyły się sukcesem. Powiat Turecki otrzymał decyzję Ministra Obrony Narodowej zezwalającą na jego utworzenie. Jednostką wojskową odpowiedzialną za prowadzenie zajęć praktycznych dla uczniów oddziału przygotowania wojskowego będzie 12. Wielkopolska Brygada Obrony Terytorialnej w Poznaniu.

Oddział Przygotowania Wojskowego dedykowany jest dla młodzieży, która swą przyszłość chce związać ze służbą w Siłach Zbrojnych RP. Absolwenci mogą liczyć na konkretne korzyści takie jak: możliwość odbycia skróconej służby przygotowawczej, a w konsekwencji pozostanie żołnierzem rezerw osobowych SZ RP lub wstąpienie do czynnej służby wojskowej, a także aplikowanie na wyższe uczelnie wojskowe (dodatkowe punkty w procesie rekrutacji).

Ministerstwo oraz organ prowadzący szkołę przyznają na realizację programu szkolenia środki finansowe, m. in. na: zakup umundurowania, niezbędnego sprzętu, dowóz do jednostki patronackiej i inne.

Program szkolenia rozłożony na 4 lata nauki w liceum obejmuje zajęcia z musztry, regulaminów, taktyki, logistyki, pomocy medycznej na polu walki, łączności, terenoznawstwa i szereg innych.

Klasy mundurowe o profilu „Bezpieczeństwo publiczne” i „Bezpieczeństwo pożarowe” istnieją w Zespole Szkół Rolniczych CKP w Kaczkach Średnich już od 2012 roku, kiedy zostały utworzone w ramach innowacji pedagogicznej.

Absolwentów szkół podstawowych chcących włożyć mundur i służyć Ojczyźnie zapraszamy do Zespołu Szkół Rolniczych CKP w Kaczkach Średnich. Są jeszcze wolne miejsca.

Więcej informacji - sekretariat szkoły tel. 63 289 84 10.

Pliki