2016.12.20

2016.12.20

Podwójny sukces uczennic z Zespołu Szkół Technicznych

„Najważniejsze jest, by gdzieś istniało to, czym się żyło:
 i zwyczaje, i święta rodzinne. I dom pełen wspomnień.
 Najważniejsze jest, by żyć dla powrotu…”

            
                              Antoine de Saint-Exupery

Boże Narodzenie to czas zadumy, zgody, przyjaźni, a  przede wszystkim czas rodzinnych spotkań przy blasku świec i pięknie nakrytym stole. Z tematyką świąt związany był  IV Wielkopolski Konkurs  na Najpiękniejszy Stół Świąteczny, który odbył się 16 grudnia 2016 r. w Zespole Szkół Ekonomiczno-Usługowych w Żychlinie. Celem konkursu było kultywowanie świątecznych tradycji oraz rozwijanie zainteresowań związanych ze sztuką nakrywania stołu.

Każdy udekorowany przez uczniów stół miał swój indywidualny charakter. Zgodnie z tradycją nie zabrakło na nim opłatka, sianka, gałązek świerku,  świec oraz Biblii. Jury, oceniając stoły, brało pod uwagę m.in.: dobór bielizny i zastawy stołowej, umiejętność łączenia tradycji z nowoczesnością, pomysłowość i oryginalność dekoracji, elegancję i estetykę stołu.

W przedsięwzięciu wzięły również udział uczennice klasy IV technikum żywienia i usług gastronomicznych Zespołu Szkół Technicznych w Turku:
I zespół - Nikola Badowska i Marta Kołodziejczyk,
II zespół - Karolina Gortat i Agnieszka Ignasiak.

Po burzliwych obradach komisja konkursowa wyłoniła finalistów konkursu. Werdykt był bardzo pomyślny dla naszych uczennic -  Karolina Gortat i Agnieszka Ignasiak zajęły II miejsce, a Nikola Badowska i  Marta Kołodziejczyk - miejsce III.

Zdjęcia