2018.07.10

Powiat Turecki „jedzie” z kolejnymi inwestycjami drogowymi

Powiatowych inwestycji drogowych w naszym powiecie ciąg dalszy. Z pełnym przekonaniem należy stwierdzić, że w tej kadencji we wszystkich gminach naszego powiatu Samorząd Powiatu Tureckiego naprawia, buduje czy przebudowuje drogi powiatowe.

Mamy kolejną dobrą informację – już wrótce będą wykonywane roboty na drodze powiatowej nr 4480 P Tuliszków - Smaszew na odcinku Tuliszków - Wróblina. Zostanie przeprowadzona odnowa nawierzchni drogi na długości 1450 m. W następnej kolejności na ww. drodze będzie wykonany chodnik wraz z odwodnieniem w miejscowości Wróblina na długości 350 m. po lewej stronie drogi (od skrzyżowania z drogą gminną w kierunku Wielopola do placówki OSP).

Wykonawcą nawierzchni drogi jest firmy Bitunova z siedzibą w Warszawie, która jw połowie lipca przystąpi do realizacji zadania.

Zakończenie całej inwestycji planowane jest w październiku tego roku. Powyższa inwestycja w całości finansowana jest przez Powiat Turecki. Całkowity koszt robót to 350 tys. zł.

W związku z planowanymi działaniami wystąpią utrudnienia. Już dzisiaj prosimy mieszkańców oraz użytkowników drogi o cierpliwość i wyrozumiałość na czas budowy.

Bezpieczeństwo mieszkańców w tym bezpieczeństwo na drogach, edukacja oraz służba zdrowia - to strategiczne obszary działań inwestycyjnych Samorządu Powiatu Tureckiego obecnej kadencji.