2018.12.14

Powiat Turecki oddał hołd Polakom walczącym z komunistycznym systemem

13 grudnia 2018 r, w 37. rocznicę wprowadzenia stanu wojennego, mieszkańcy Powiatu Tureckiego m.in. przedstawiciele NSZZ „Solidarność” Zarząd Regionu Konin – Oddział w Turku, uczestnicy tamtych wydarzeń, Radny Sejmiku Województwa Wielkopolskiego Krzysztof Sobczak, lokalni samorządowcy ze Starostą Tureckim Dariuszem Kałużnym, Wiceprzewodniczącym Rady Powiatu Tureckiego Janem Smakiem oraz Członkiem Zarządu Ryszardem Papierkowskim, przedstawiciele zakładów pracy, organizacji samorządowych, zawodowych, społecznych, związkowych, szkół i stowarzyszeń, uczestniczyli w Marszu Pamięci".

O godzinie 16.45 zgromadzeni na Placu Wojska Polskiego uczestnicy manifestacji przy dźwiękach Hymnu Polaki oddali hołd ofiarom, internowanym i walczącym z komunistycznym systemem.

Następnie uczestnicy „Marszu Pamięci” udali się ulicami Turku do kościoła pw. św. Barbary w Turku, gdzie złożyli wiązanki kwiatów i zapalili znicze przed pomnikami świętego Jana Pawła II i błogosławionego ks. Jerzego Popiełuszki oraz wzięli udział w mszy św. w intencji Ojczyzny.