2022.03.01

Powiat Turecki oddał honor Wyklętym

Przedstawiciele Samorządu Województwa Wielkopolskiego, Powiatu Tureckiego, Gminy Turek, Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa Oddziału Terenowego w Poznaniu, młodzież szkół ponadpodstawowych Powiatu Tureckiego dnia 1 marca 2022 r. w samo południe oddała cześć Wyklętym poprzez złożenie kwiatów i zapalenie zniczy w miejscach pamięci i Ich kaźni.

W pierwszej kolejności delegacje Powiatu Tureckiego  i Gminy Turek pochyliły się przed pamiątkową tablicą na budynku Galerii Staromiejskiej na Placu Wojska Polskiego (ówczesny posterunek Urzędu Bezpieczeństwa) - w miejscu, gdzie więziono i torturowano 6 żołnierzy  z oddziału partyzanckiego „Groźny”. Kolejnymi miejscami oddania honoru Niezłomnym były obelisk w lesie pod Małoszyną i  miejsce zamordowania żołnierzy, a następnie mogiła na cmentarzu komunalnym w Turku –  miejsce przeniesienia prochów ofiar komunizmu.

Cześć Ich Pamięci!