2020.03.17

Powiat Turecki przygotowany do walki z koronawirusem COVID-19

Starosta Turecki Dariusz Kałużny uspokaja mieszkańców Powiatu Tureckiego i informuje, że na dzień 17.03.2020 r. na godz. 15.00 w Powiecie Tureckim nie potwierdzono żadnego przypadku zakażenia koronawirusem COVID-19.

W związku z podejmowaniem działań profilaktycznych w sytuacji zagrożenia epidemiologicznego, Starosta Turecki spotkał się z burmistrzami i wójtami gmin powiatu tureckiego w celu omówienia aktualnej sytuacji epidemiologicznej w Powiecie Tureckim. Poinformował zebranych o działaniach Powiatu Tureckiego w przypadku zakażenia COVID-19, jak również podjął temat, aby również włodarze gminy naszego powiatu przystąpili do przygotowania procedur i punktów ewentualnej kwarantanny dla mieszkańców na wypadek wystąpienia zakażenia.

W spotkaniu udział wzięli również Dyrektor SP ZOZ w Turku oraz Komendanci PPSP w Turku.