2016.12.15

Powiat Turecki uczcił pamięć o ofiarach stanu wojennego

35 lat temu, 13 grudnia 1981 roku wprowadzono w Polsce stan wojenny. Powiat Turecki także oddał hołd pamięci tamtych dni poprzez udział w Marszu Pamięci, zorganizowanym przez Starostę Tureckiego i NSZZ "Solidarność" Zarząd Regionu Konin-Oddział w Turku.

Uczestnicy Marszu-mieszkańcy Powiatu Tureckiego, poczty sztandarowe, przedstawiciele zakładów pracy, organizacji samorządowych, zawodowych, społecznych, związkowych, szkół i stowarzyszeń przemaszerowali ulicami Turku  do kościoła pw. św. Barbary na Mszę Świętą w intencji Stanisława Mikołajczyka-Premiera Rządu Polskiego na uchodźctwie, uczestnika Powstania Wielkopolskiego, Prezesa Polskiego Stronnictwa Ludowego w Jego 50. rocznicę śmierci oraz w intencji Ojczyzny.

Uczestnicy przemarszu składali również wiązanki kwiatów i znicze pod pomnikami świętego Jana Pawła II i błogosławionego ks. Jerzego Popiełuszki. Reprezentację Samorządu Powiatu Tureckiego podczas tych uroczystości stanowili: Starosta Turecki Mariusz Seńko, Przewodniczący Rady Powiatu Tureckiego Tadeusz Gebler, Wicestarosta Dariusz Kałużny oraz liczne grono Radnych Powiatowych.