2018.08.13

Powiat Turecki zakończył kolejną inwestycję drogową

Dobiegła końca kolejna inwestycja drogowa prowadzona przez Powiat Turecki. Informowaliśmy już o zakończeniu przebudowy odcinka drogi Miłaczew – Skarżyn w gminie Malanów, tym razem użytkownicy dróg gminy Tuliszków mogą cieszyć się z oddania do eksploatacjiulicy Jana Pawła II w Tuliszkowie. Jest to następna po ul. M. Konopnickiej i Ks. T. Rogozińskiego, powiatowa inwestycja drogowa w m. Tuliszków.

W oficjalnym przekazaniu drogi do użytku wzięli udział: Starosta Turecki Mariusz Seńko, Burmistrz Gminy i Miasta Tuliszków Grzegorz Ciesielski, Radni Powiatu Tureckiego w osobach p. Anety Seńko, p. Katarzyny Szczap oraz p. B. Radeckiego oraz Kierownik Zarządu Dróg Powiatowych Andrzej Paruszewski.

Wykonawcą zadania była firmy TRANS – SPILIT ze Ślesina. Zakres robót obejmował przebudowę nawierzchni jezdni, wykonanie chodnika z kostki brukowej, ścieków przykrawężnikowych, obrzeża betonowego oraz oznakowania poziomego oraz budowę krawężnika betonowego. Wartość inwestycji to 193.237,82 zł.

Należy zauważyć, że Burmistrz Grzegorz Ciesielski zadeklarował możliwość przejęcia wyremontowanego odcinka przedmiotowej ulicy przez Gminę i Miasto Tuliszków, co stwarza przyjazny klimat dla kolejnych powiatowych inwestycji w tej gminie.

Podczas spotkania doszło również do wstępnego porozumienia w kwestii realizacji remontu przez Powiat Turecki pozostałej części ul. Jana Pawła II przy współudziale Gminy i Miasta Tuliszków.

Samorząd Powiatu Tureckiego realizując inwestycje drogowe kieruje się realizacją założeń zrównoważonego rozwoju Powiatu Tureckiego, zapewnieniem komfortu użytkownikom dróg, a w szczególności podniesieniem bezpieczeństwa w ruchu drogowym.