2017.10.16

Powiatowy Dzień Edukacji Narodowej

Powiatowy Dzień Edukacji Narodowej była znakomitą okazją do złożenia gorących podziękowań za podejmowane wyzwania i działania na rzecz polskiej oświaty, za pracę i codzienny trud wkładany w kształcenie i wychowanie młodego pokolenia.

Podczas Święta Nauczycieli w Powiecie Tureckim zostali uhonorowani, ci którzy zasługują na uznanie dzięki swojej aktywności i zaangażowaniu w pracę na rzecz szkoły i środowiska.

Nagrodę Starosty Tureckiego I stopnia za szczególne osiągnięcia w pracy dydaktycznej, opiekuńczo - wychowawczej i wzorową realizację zadań statutowych otrzymała dyrektor Zespołu Szkół Technicznych w Turku Wioletta Adamiak. Z kolei nagrody Starosty Tureckiego II stopnia powędrowały do:

Jolanty Baran (dyrektor ZPEW)
Krzysztofa Świerka (dyrektor ZSR)
Izabeli Piotrowskiej (wicedyrektor ZPEW)
Krystiana Motały (n-l ZST)
Wiesławy Woźnickiej (n-l ZST)
Iwony Felisiak-Klechy (n-l I LO)
Ewy Patrzykąt (n-l I LO)
Marka Kujawy (n-l I LO)
Katarzyny Grzelakowskiej (wicedyrektor ZSR)
Angeliki Dryjańskiej (wicedyrektor ZSR).

Podczas dzisiejszego święta pamiętano także o tych, którzy zdobyli stopnień uzyskali stopień awansu zawodowego nauczyciela dyplomowanego, byli wśród nich: Katarzyna Czerniak (ZPEW), Ilona Wieczorek (ZST), Mirosława Miśko (PPP), Joanna Gomułka (ZSR), Aneta Seńko (I LO), Katarzyna Szczepanik (I LO), Katarzyna Jurkiewicz (I LO).

Szczególne wyrazy uznania skierowano do nauczycieli, którzy w tym roku szkolnym zakończyli pracę w szkole i odeszli na emeryturę, podziękowano więc: Barbarze Zańko (I LO), Annie Pawłowskiej (ZSR), Andrzeowi Szewczykowi (ZSR), Grażynie Jarek (ZST), Halinie Łajdecka (ZST).

Złotym Krzyżem Zasługi został odznaczony Zenon Kolasiński (n-l ILO). Z kolei Srebrny Krzyż Zasługi wręczono:
Halinie Łajdeckiej (emeryt ZST) i Witoldowi Wojciechowskiem (n-l I LO). Natomiast Brązowym Krzyżem Zasługi wyróżniono: Agnieszkę Łapkę (n-l I LO) i Sławomira Sobczaka (n-l ZPEW). W tym roku Nagrodę Ministra Edukacji Narodowej zdobyła polonistyka Mariola Maciaszek z ILO. Natomiast Nagrodę Kuratora Oświaty otrzymali:

Danuta Szczepanik (dyrektor I LO)
Grażyna Kowalczyk (n-l I LO)
Anna Mękarska (n-l I LO)
Agnieszka Rychlik (n-l I LO)
Joanna Zieniewicz (n-l I LO)

Wszystkim nauczycielom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów zawodowych!