2017.06.23

Powiatowy Urząd Pracy w Turku wspiera kształcenie ustawiczne pracodawców i pracowników

W roku 2016, z oferty KFS skorzystało 93 pracodawców z terenu powiatu tureckiego. Wsparciem z zakresu kształcenia ustawicznego zostało objętych 818 osób. Na finansowanie kosztów działań z Krajowego Funduszu Szkoleniowego PUP w Turku wydatkował środki w wysokości 1 119 901,94 zł.

W ramach naboru prowadzonego w I kwartale 2017r., 30 pracodawcom przyznano wsparcie ze środków KFS w łącznej kwocie 372 047,14 zł. Z katalogu działań możliwych do sfinansowania z KFS skorzysta 349 pracowników i pracodawców.

PUP w Turku informuje, iż wystąpił do Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej z wnioskiem o przyznanie środków z rezerwy Krajowego Funduszu Szkoleniowego. Po otrzymaniu informacji z MRPiPS, zostanie zorganizowany nabór wniosków o przyznanie środków na finansowanie kosztów kształcenia ustawicznego pracowników i pracodawców ze środków rezerwy Krajowego Funduszu Szkoleniowego.