2019.03.15

Starosta Turecki uczestnikiem konferencji pod patronatem Prezydenta RP Andrzeja Dudy

Rozwój infrastruktury sfery społecznej na obszarach wiejskich, zakres działań w obszarze aktywizacji zawodowej ludności wsi, czy holistyczne podejście do rozwoju wsi na przykładzie wykorzystania funduszy strukturalnych i projektu Praca w posagu modelu wychodzenia
z bezrobocia rodzinnego na wsi – to tylko niektóre z tematów konferencji pn. „Perspektywy dla Mieszkańców Obszarów Wiejskich”, w której uczestniczyli przedstawiciele Powiatu Tureckiego
w osobach: Starosty Tureckiego Dariusza Kałużnego, włodarzy gmin Powiatu Tureckiego i Kierownika ARiMR w Turku Jana Smaka.

Konferencja, która odbyła się w 14 marca w Powiatowym Zespole Doradztwa Rolniczego w Sielinku, była wynikiem współpracy Kancelarii Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej z poszczególnymi ministerstwami, a jej celem była prezentacja działań, wdrażanych przez Rząd, służących poprawie jakości życia na obszarach wiejskich. Inicjatywa stanowiła również ważny element konsekwentnej polityki Prezydenta Andrzeja Dudy wobec polskiej wsi – polityki będącej jednym z priorytetów Jego prezydentury.

Uczestnicy konferencji mogli zapoznać się z przykładami dobrych praktyk samorządowych, a także wymienić doświadczeniami dotyczącymi aktywizacji lokalnych społeczności. Zostały zaprezentowane również przykłady licznych działań i inwestycji finansowanych z budżetu krajowego i budżetu Unii Europejskiej, w ramach realizacji jednego z priorytetów polityki UE, jaki jest wyrównywanie szans mieszkańców miast i wsi.