2018.05.12

Strażacy z całego powiatu uhonorowani

Ratują ludzkie życie i dobytek, narażają się każdego dnia w imię drugiego człowieka. Spieszą z pomocą ofiarom pożarów, powodzi, wypadków drogowych, a w Dobrej 11 maja br. doceniono ich trud podczas Powiatowo – Gminnego Dnia Strażaka.

Uroczystości rozpoczęła msza święta w kościele parafialnym w Dobrej , po której uczestnicy uroczystości przemaszerowali wraz z pocztami sztandarowymi na miejsce głównych obchodów-plac przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Dobrej.

Niezmiernie ważnym punktem uroczystości było wręczenie medali i odznaczeń dla najbardziej zasłużonych oraz za wzorową służbę dla funkcjonariuszy Państwowej Straży Pożarnej i druhów Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu powiatu tureckiego.

Starosta Turecki Mariusz Seńko zwrócił się do strażaków z najserdeczniejszymi życzeniami pomyślności oraz satysfakcji z trudnej służby na rzecz lokalnej społeczności. Podziękował również za nieustanną gotowość do poświęcenia i troskę o bezpieczeństwo mieszkańców powiatu tureckiego.