2016.12.27

Świąteczna akcja pomocy zwierzętom

Czas Świąt skłania do włączenia się w różne akcje charytatywne,  mające na celu pomoc najbardziej potrzebującym. W wielu wypadkach od człowieka zależy los zwierząt. Niektóre z nich znajdują dom, opiekę i miłość inne natomiast są tego pozbawione.

W Zespole Szkół Rolniczych w Kaczkach Średnich została zorganizowana akcja wspierania zwierząt w schronisku w Turku. Szczególnie cenne jest to, że inicjatywa wypłynęła ze strony uczennicy Weroniki Dziury z klasy III LOA, która była także koordynatorką działań. W szkole pojawiły się plakaty, które zachęcały do przekazywania karmy, zabawek, koców. Uczniowie mogli też zebrać pieniądze na zakup potrzebnych rzeczy. Klasa II PSI okazała się najbardziej wzruszona losem zwierząt i zebrała najwięcej pieniędzy na zakup karmy.

W dniu 22 grudnia Weronika wraz  z delegacją ze szkoły, która także włączyła się w uczniowską akcję, odwiedziła schronisko dla bezdomnych zwierząt w Turku. Widok psów w klatkach jest szczególnie poruszający, takie miejsce uświadamia, że pozbawionych miłości zwierzętom nie powinno brakować jedzenia i opieki. Podczas rozmowy z pracownikiem schroniska okazało się, że przepisy i obwarowania formalne nie zawsze idą w parze z odruchami serca, nie wszystkie psy i koty mogą być przyjęte. W obecnym roku ponad 260  zwierząt oddanych zostało do adopcji, bo taki jest cel tego miejsca. Większe szanse na znalezienie domu mają zwierzęta małe i zdrowe, najszybciej zabierane są szczenięta. A co z losem starych i schorowanych psów?

Mamy nadzieję, że pomysł wspierania bezdomnych zwierząt stanie się nie tylko przedświąteczną tradycją , a kolejne pokolenia uczniów przejmą inicjatywę.

Włączmy się w pomoc braciom mniejszym!