2020.12.10

Szkolenie z gospodarki odpadami

W dniu 8 grudnia br. w Starostwie Powiatowym odbyło się szkolenie  w formie konsultacji specjalistycznych dla pracowników urzędu powiatowego oraz urzędów gmin z zakresu uwarunkowań prawnych gospodarki odpadami. Szkolenie dotyczyło tematyki gospodarki odpadami m.in.: procesów związanych ze zbieraniem, przetwarzaniem oraz nadzorem.

Szkolenie dofinansowywane w 70 % przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu w ramach projektu „Organizacja szkoleń (w postaci konsultacji) dla jednostek samorządu terytorialnego stopnia powiatowego w zakresie porządkowania sektora gospodarki odpadami” oraz w 20 % przez Standard Systems Sp. z o.o. w ramach społecznej odpowiedzialności biznesu, jak również 10% Powiat Turecki.