2018.04.24

Turniej Burs Szkolnych i Internatów w Turku „Kocham Cię, Polsko”

Turniej Burs Szkolnych i Internatów pod hasłem „Kocham Cię, Polsko”, który odbył się 19 kwietnia 2018 roku w Bursie Szkolnej w Turku upłynął na rywalizacji drużyn burs z Konina, Koła, Turku oraz internatu z Kaczek Średnich. Celem turnieju było propagowanie idei patriotyzmu i sprawdzenie wiedzy o kraju ojczystym poprzez zabawową formę konkurencji. Tematyka zadań dotyczyła Polski, jej historii, geografii, języka, kulinariów i sportu. Pięcioosobowe drużyny z ogromnym zaangażowaniem i radością pragnęły osiągnąć sukces i zdobyć Statuetkę „Kocham Cię, Polsko”. Zawodnicy w pierwszej konkurencji rozegrali na Orliku mecze w piłkę nożną, następnie popisywali się dobrą pamięcią, wiedzą oraz odkrywali swoje talenty podczas rozwiązywania łamigłówek i zagadek. Dobra atmosfera sprzyjała zdrowej i dość wyrównanej rywalizacji, której wyniki są następujące: I miejsce zajęła Bursa Szkolna z Turku, II miejsce Internat ZSR CKP w Kaczkach Średnich, miejsce III Bursa Szkolna z Konina, a IV miejsce Bursa Szkolna z Koła.

Organizatorami turnieju była Bursa Szkolna w Turku przy wsparciu Starostwa Powiatowego w Turku oraz WCHiRZ w Kościelcu.