2019.04.02

VII Sesja Rady Powiatu Tureckiego

W ubiegły czwartek (tj. 28-go marca), radni pytali m.in. o stan przygotowania szkół średnich do przyjęcia tzw. „podwójnego rocznika”. Jak zapewniał starosta Dariusz Kałużny wszystkie wysiłki będą zmierzać do rozwiązania, które wykluczy dwuzmianowość aby uczniowie nie musieli kończyć zajęć późno wieczorem.

W związku z zapytaniem o cel usunięcia szlabanów przy wjeździe do SP ZOZ w Turku, starosta odpowiedział, że intencją likwidacji szlabanów był szybszy wyjazd i wjazd karatek pod izbę przyjęć, a także wszystkich mieszkańców, którzy muszą zawieźć bliskich do szpitala, oszczędzając przy tym niezwykle cenne sekundy. Trwają także wstępne rozmowy w sprawie przygotowania pomieszczenia w szpitalu i zakupu nowoczesnego 32 rzędowego tomografu komputerowego.

Budynek dawnego Domu Dziecka przy ulicy Konińskiej 2 nie podlega już starostwu, a został przekazany MON na rzecz batalionu WOT i wszelkie informacje na ten temat powinny być kierowane do ministerstwa. Jednak w związku z zapytaniem o termin rozpoczęcia remontu, starosta udzielił odpowiedzi, że według ostatnich informacji prace na terenie obiektu maja ruszyć jeszcze w tym roku.

Radni Rady Powiatu Tureckiego VI kadencji podjęli także decyzję o powiększeniu składu Rady Społecznej SP ZOZ w Turku.

Sporo uwagi zostało poświęconej tematowi dofinansowań z Funduszu Dróg Samorządowych. Wprawdzie wnioski o dofinansowanie zostaną złożone na wszystkie przygotowane projekty dróg powiatowych, aczkolwiek priorytetem, w ramach dotacji, będzie z pewnością wykonanie nawierzchni na całej długości ulicy Zdrojki Lewe.

Emocje wzbudził też temat planowanej budowy sali sportowej przy Liceum Ogólnokształcącym w Turku. Starosta przekonywał, że do planowania tej inwestycji nie wolno podchodzić w pośpiechu, a do projektu trzeba podejść w sposób przemyślany i profesjonalny, aby sala efektywnie służyła wielu następnym pokoleniom licealistów.