2016.11.24

Wicestarosta Dariusz Kałużny odznaczony brązową odznaką "Zasłużony dla ochrony przeciwpożarowej"

Wicestarosta Turecki Dariusz Kałużny odznaczony przez Jarosława Zielińskiego Sekretarza Stanu
w MSWiA brązową odznaką „Zasłużony dla ochrony przeciwpożarowej”.

We wtorek 22 listopada, Jarosław Zieliński Sekretarz Stanu w MSWiA oraz Komendant Główny PSP nadbryg. Leszek Suski zwizytował strażnicę na poznańskich Ratajach.

Wizytacja ta rozpoczęła się od dynamicznego pokazu umiejętności sił i środków poznańskiego garnizonu ratowniczego. Po pokazie odbył się briefing prasowy z udziałem Sekretarza Stanu w MSWiA Jarosława Zielińskiego, Posła na Sejm RP Tadeusza Dziuby, Komendanta Głównego PSP nadbryg. Leszka Suskiego, Zastępcy Komendanta Głównego Policji  nadinsp. Heleny Michalak, Wojewody Wielkopolskiego Zbigniewa Hoffmanna, Wielkopolskiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej mł. bryg. Andrzeja Bartkowiaka oraz Komendanta Wojewódzkiego Policji nadinsp. Tomasza Trawińskiego.

W trakcie swojego wystąpienia Minister Zieliński wysoko ocenił zaangażowanie i służbę wielkopolskich strażaków i policjantów podkreślając, że obydwie formacje są służbami, których głównym zadaniem jest służyć i pomagać obywatelowi. Ciepłe słowa skierowane były także do samorządowców obecnych na uroczystości  za wspieranie Państwowej Straży Pożarnej i Policji.

Następnie odbyła się odprawa służbowa z Komendantami Policji i Państwowej Straży Pożarnej. W trakcie tej odprawy odbyło się wręczenie odznaczeń oraz powołań na stanowiska służbowe. Wśród odznaczonych czterech samorządowców województwa wielkopolskiego był Dariusz Kałużny  Wicestarosta Turecki.