2021.02.25

Wideokonferencja pod kierownictwem Wojewody Wielkopolskiego

W dniu 25.02.2021 r. odbyła się wideokonferencja pod kierownictwem Wojewody Wielkopolskiego Łukasza Zielińskiego z udziałem I Wicewojewody Wielkopolski Anety Niestrawskiej, Wielkopolskiego Kuratora Oświaty Roberta Gawła i Wicekuratora Oświaty Zbigniewa Talagi oraz starostów i prezydentów miast z województwa wielkopolskiego. W konferencji ze strony Powiatu Tureckiego udział wzięli Starosta Turecki Dariusz Kałużny oraz Naczelnik Wydziału Edukacji Starostwa Powiatowego w Turku Sławomir Kosobudzki.

Wideokonferencja była poświęcona szczepieniom przeciw COVID-19 w grupie nauczycieli. Skupiono się na przedstawieniu informacji z dokonanych analiz po pierwszym okresie szczepień nauczycieli.  I Wicewojewoda podkreśliła, jak ważna w tym okresie jest współpraca pomiędzy samorządem, administracją rządową i innymi instytucjami tj. Narodowym Funduszem Zdrowia oraz Kuratorium Oświaty, które nadzoruje pracę szkół, a w tym szczególnym okresie jest też instytucją, która wspomaga proces szczepień.

Szczepienia rozpoczęły się 12 marca 2021 r. i są realizowane w określonej kolejności pomiędzy poszczególnymi grupami. W Wielkopolsce prowadzony jest stały monitoring szczepień, dostarczania i dostępności dawek szczepionek w poszczególnych regionach województwa oraz  w szpitalach, które zajmują się szczepieniem nauczycieli. Monitoring dotyczy również ilości nauczycieli, którzy zgłosili się na szczepienia i tych, którzy zostali zaszczepieni przeciw COVID-19.