2019.11.08

Wspólne śpiewanie Hymnu Polski w Powiecie Tureckim

11 listopada to szczególna data dla każdego Polaka. Tego dnia czcimy bohaterstwo, waleczność i męstwo naszych przodków, dzięki, którym Polska po 123 latach niewoli wróciła na mapę Europy. Wyrażamy radość z tego, że żyjemy w wolnym i suwerennym kraju.

W tym roku świętujemy sto pierwszą rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. I Liceum Ogólnokształcące w Turku po raz drugi włączyło się w akcję “Szkoła do hymnu” i „Wspólnego śpiewania “ Mazurka Dąbrowskiego” w dniu 8 listopada o godz. 11.11.

Uczestnikami tego wydarzenia obok licznie zgromadzonej na boisku szkoły społeczności szkolnej byli m.in. Poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej Ryszard Bartosik, Starosta Turecki Dariusz Kałużny, Wizytator Delegatury w Koninie Kuratorium Oswiaty w Poznaniu p. Krzysztof Franikowski oraz Naczelnik Wydział Edukacji Starostwa Powiatowego w Turku p.Sławomir Kosobudzki.