2017.10.25

XV Regionalny Turniej Tenisa Stołowego Olimpiad Specjalnych

„Pragnę zwyciężyć, lecz jeśli nie będę mógł zwyciężyć, niech będę dzielny w swym wysiłku”

Każdy z nas pokonuje na swej drodze wiele barier. Osoby niepełnosprawne każdego dnia próbują zmierzyć się z własnym życiem, pokonują swoje słabości i  lęki. Sport wpływa pozytywnie na rozwój sprawności fizycznej, daje możliwości demonstrowania odwagi i swoich umiejętności, doświadczania radości i dumy z własnych osiągnięć, daje też szansę na zawarcie nowych przyjaźni. Olimpiady Specjalne w powiecie tureckim pokazują, że sport może być przepustką do aktywności społecznej. Z kolei dla pełnosprawnych to dobra okazja do poznania ludzi z różnymi umiejętnościami i możliwościami. W XIV Regionalnym Turnieju Tenisa Stołowego Olimpiad Specjalnych pod honorowym patronatem Starosty Tureckiego rywalizował 50 uczestników z ośrodków w: Kole, Konarzewie, Koninie, Rychwale, Krotoszynie, uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej w Turku oraz uczniowie Zespołu Placówek Edukacyjno – Wychowawczych w Turku . Sportowa rywalizacja odbywała się na sali gimnastycznej w Szkole Podstawowej nr 5 im. Unicef w Turku. Ceremonię otwarcia rozpoczęto od wciągnięcia flagi Olimpiad Specjalnych oraz przysięgi, którą w imieniu zawodników wypowiedział uczestnik WTZ w Turku Włodzimierz Zieliński. Inauguracji zawodów dokonał Starosta Mariusz Seńko, który życzył zawodnikom udanych rozgrywek i zdobycia najwyższych miejsc na podium. Rozgrywki pokazały, że sport oparty na zasada fair play może być formą podjęcia aktywności społecznej, to także doskonała zabawa rozwijająca umiejętności interpersonalne. Złotymi medalistami tenisa stołowego zostali: Szablewska Natalia, Ryczkowski Bartosz i Puzowski Sebastian z SOSW w Borzęciczkach, Przybylak Agnieszka, Matela Bartłomiej i Szajrych Sylwester z ZPEW w Turku, Krawczyk Justyna z SOSW w Rychwale, Sobierajski Łukasz z ZSS w Krotoszynie, Spychała Łukasz z SOSW w Konarzewie, Bryl Marcin z WTZ w Turku oraz Woźnicki Piotr z SOSW w Kole.
Inicjatorzy turnieju - Stowarzyszenie „Przyjaźni Dzieciom” działające przy Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym w Turku, Zespół Placówek Edukacyjno – Wychowawczych w Turku oraz Warsztaty Terapii Zajęciowej w Turku serdecznie dziękują wszystkim ludziom dobrej woli, którzy udzielili wsparcia i pomocy podczas organizacji zawodów sportowych.