2017.04.27

Z Sesji Rady Powiatu Tureckiego

Radni Rady Powiatu Tureckiego zebrali się w Starostwie Powiatowym w Turku w dniu 26 kwietnia 2017 r., aby zrealizować porządek obrad składający się z 24 punktów. Rada Powiatu Tureckiego obradowała po raz dwudziesty szósty w tej kadencji.

W części informacyjno - sprawozdawczej obrad radni zapoznali się i przyjęli sprawozdanie z działalności Zarządu Powiatu Tureckiego i informację z działalności Przewodniczącego Rady Powiatu Tureckiego w okresie międzysesyjnym,  ocenę zasobów pomocy społecznej na rok 2016 dla Powiatu Tureckiego oraz informację Zarządu Dróg Powiatowych w Turku o stanie sieci dróg powiatowych na terenie Powiatu Tureckiego oraz pięć sprawozdań: z działalności Powiatowego Rzecznika Konsumentów za 2016 r, z wykonania planu finansowego Powiatowej Biblioteki w Turku i SP ZOZ w Turku za 2016 r; z realizacji „Programu współpracy Powiatu Tureckiego z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami, o których mowa w art.3 ust. 3 ustawy o działalności pożytku publicznego i wolontariacie za 2016 r.

Obrady przyniosły także rozstrzygnięcia w sprawie określenia zadań, na które przeznaczone są środki PFRON na ich realizację z zakresu rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych w 2017 r. oraz w sprawie realizacji projektu partnerski pn. „Poprawa dostępu oraz rozszerzenie usług opiekuńczych i asystenckich oraz usług wsparcia rodziny i systemu pieczy zastępczej w Powiecie Tureckim”.

Organ stanowiący wyraził też zgodę na sprzedaż budynków użytkowych (garaży) położonychw m. Skęczniew gm. Dobra wraz z gruntem niezbędnym do racjonalnego korzystania.

Na wczorajszej sesji rada dokonała zmian w budżecie Powiatu Tureckiego oraz w Wieloletniej Prognozie Finansowej. Zadecydowała też o powierzeniu gminie Dobra realizacji zadania polegającego na wykonaniu dokumentacji projektowej pn.: „Rozbudowa drogi powiatowej Przykona – Dobra w miejscowości Długa Wieś – budowa chodnika”, oraz o udzieleniu pomocy finansowej Gminie Przykona.