Archiwum aktualność

Od:
Do:
Grupa:
Ważne:
Fraza:
2017.05.25 Kultura i Turystyka
Zapraszamy na XV Powiatowy Rajd Rowerowy

Starostwo Powiatowe w Turku oraz Nadleśnictwo Turekserdecznie zapraszają zwolenników aktywnego wypoczynku na rowerachdo wspólnego odkrywania malowniczych plenerów Powiatu Tureckiego3 czerwca 2017 r.naXV Powiatowy Rajd Rowerowy Dydaktycznymi  Szlakami „PANORAMA” Zbiórka: parking przed Nadleśnictwem Turku  - godz. 9.30Zakończenie: Zespół Szkół Technicznych w Turku - godz.14.00Trasy: dla zaawansowanych -  ok. 50 kmdla rodzin z dziećmi    -  ok. 20 km W czasie rajdu organizatorzy zapewniają:przewodnika na trasieopiekę medycznąliczne atrakcje ( upominki, poczęstunek)udział w rajdzie jest bezpłatny Wypoczywaj aktywnie z Powiatem Tureckim !

2017.05.25 Kultura i Turystyka
Złap najlepszy "Kadr na Powiat Turecki"!

Serdecznie zapraszamy młodzież ze szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych do uczestnictwa w konkursie fotograficznym pod Patronatem Starosty Tureckiego Mariusza Seńko! Szczególy na załączonym plakacie i w regulaminie.

2017.05.18 Kultura i Turystyka
Dla pasjonatów dobrej książki!

Powiatowa Biblioteka Publiczna w Turku pasjonatom dobrej książki poleca kolejne nowości wydawnicze. Zapraszamy do odwiedzenia biblioteki.

2017.05.15 Kultura i Turystyka
15-lecie stowarzyszenia "Forum Kobiet" w Tuliszkowie

W miniony piątek Stowarzyszenie "Forum Kobiet" w Tuliszkowie obchodziło 15-lecie swojego istnienia. "Forum Kobiet" w Tuliszkowie angażuje się w działalność charytwatywną, niosąc pomoc wszystkim  poltrzebującym, szczególnie dzieciom, z terenu Gminy Tuliszków. Corocznie organizuje szereg najróżniejszych inicjatyw, mających na celu pozyskanie środków oraz zaangażowanie jak największej liczby osóbosób wspierajacych ich działalność. Z myślą o dzieciach, Panie corocznie organizują  bale charytatywne, wyjazdy, wycieczki, spotkania. Na przestrzeni 15 lat z pomocy Stowarzyszenia skorzystało ponad 2315 najmłodszych. Działalność Stowarzyszenia to również integracja i współpraca ze srodowiskiem lokalnym. 12 maja stał się więc wspaniałą okazją do podsumowania  długoletniej społecznikowskiej działalności "Tuliszkowskich Foremek" i spotkania w gronie zaproszonych gości i sympatyków Stowarzyszenia. Wśród wielu obecnych, na ręce Przewodniczącej Stowarzyszenia Jolanty Cichej gratulacje i życzenia dalszej owocnej pracy w społecznej służbie niesienia pomocy potrzebujacym złożył również  Starosta Turecki Mariusz Seńko.

2017.05.04 Kultura i Turystyka
„Z KSIĄŻKĄ NA WALIZKACH” - WIELKI SUKCES KSIĄŻEK I CZYTELNICTWA !!!

  W ramach akcji „Z książką na walizkach - I Wielkopolskie Spotkania Pisarzy z Młodymi Czytelnikami” w dniach 26-28 kwietnia odbyły się liczne spotkania pisarzy literatury dziecięcej i młodzieżowej z młodymi czytelnikami w Turku i Powiecie Tureckim. Wydarzeniu towarzyszył konkurs literacko-plastyczny pod hasłem „Odkrywcy”. Podsumowanie projektu odbyło się 29 kwietnia w Muzeum Miasta Turku. Pojawili się tacy autorzy jak prof. Joanna Papuzińska, Izabela Klebańska, Joanna Wachowiak, Marcin Brykczyński oraz  Paweł Beręsewicz. Wydawnictwo Literatura zaproponowało szeroką ofertę książek dla dzieci i młodzieży. Atrakcją imprezy była możliwość spotkania się czytelników z ulubionymi pisarzami, zdobycie dedykacji, autografów, z czego korzystała ogromna rzesza zainteresowanych czytelników i wielbicieli literatury. Wszyscy uczestnicy spotkania mieli możliwość posłuchać zespołu wokalnego z Centrum Kultury i Biblioteki Publicznej w Malanowie. Gościem specjalnym wydarzenia była również  redaktor naczelna Wydawnictwa Literatura p. Wiesława Jędrzejczyk - współorganizatora akcji. Czterodniowy projekt, któremu towarzyszyły wizyty i spotkania pisarzy z młodymi odbiorcami w szkołach i przedszkolach z terenu powiatu  współorganizowały Powiatowa Biblioteka Publiczna w Turku oraz Miejska Biblioteka Publiczna w Koninie. Wysoka frekwencja oraz fakt, że każdy uczestnik spotkania wyszedł ze spotkania z książką - to ogromny sukces w promocji czytelnictwa. Imprezę poprowadziła Urszula Szczęsna- dyrektor Powiatowej Biblioteki Publicznej w Turku, nadzorująca przebieg akcji "Z książką na walizkach" w Powiecie Tureckim. Organizatorzy dziękują Staroście Tureckiemu oraz Prezydentowi Miasta Konina za objęcie projektu patronatem honorowym.

2017.04.27 Kultura i Turystyka
Z książką na walizkach - komu w drogę, temu czas...

Powiatowa Biblioteka Publiczna w Turku wraz  z pisarzami - autorami książek dla dzieci i młodzieży rusza w trasę po Powiecie Tureckim. Już dzisiaj Barbara Kosmowska - spotkanie w Szkole Podstawowej nr 1 w Turku a Paweł Beręsewicz pojawi się w Grzymiszewie, Izabela Klebańska spotka się z czytelnikami we Władysławowie, Malanowie i Tokarach, to nie koniec 28 kwietnia spotkania w Brudzewie, Dobrej i Słodkowie z Pawłem Beręsewiczem. ZAPRASZAMY 29 KWIETNIA OD GODZ. 11.00 NA DZIEDZINIEC MUZEUM MIASTA TURKU. Można będzie spotkać tam JOANNĘ PAPUZIŃSKĄ, BARBARĘ KOSMOWSKĄ, IZABELĘ KLEBAŃSKĄ, JOANNĘ WACHOWIAK, PAWŁA BERĘSEWICZA, MARCINA BRYKCZYŃSKIEGO. Kiermasz książek Wydawnictwa Literatura, konkursy z nagrodami, malowanie twarzy i wiele innych atrakcji. Powiatowa Biblioteka Publiczna w Turku, Miejska Biblioteka w Koninie oraz Wydawnictwo Literatura ZAPRASZAJĄ!  

2017.04.26 Kultura i Turystyka
SUPER MISTRZOWIE PIĘKNEGO CZYTANIA WYBRANI!

 W dniu 25 kwietnia odbył się finał powiatowego konkursu "Wybieramy Mistrza Pięknego Czytania". W konkursie udział wzięli reprezentanci ośmiu gmin Powiatu Tureckiego i trzech szkół podstawowych w Turku - uczniowie klas czwartych, wyłonieni w eliminacjach gminnych reprezentowali szkoły w finale powiatowym. Uczestnicy czytali fragmenty książek autorstwa Łukasza Wierzbickiego i to sam autor przewodniczył pracom komisji konkursowej. Była to XIX edycja tego konkursu niezmiennie cieszącego się popularnością. Tytuły Super Mistrza Pięknego Czytania otrzymała Martyna Szymaniak z Zespołu Szkolno-Gimnazjalnego w Brudzewie, Natalia Jurkiewicz reprezentująca Szkołę Podstawową Nr 1 w Turku oraz Wiktor Ogrodowczyk przedstawiciel Szkoły Podstawowej w Malanowie. GRATULUJEMY. Oczywiście po ogłoszeniu wyników odbyło się spotkanie z Łukaszem Wierzbickim - autorem książek dla dzieci oraz zagorzałym podróżnikiem. Organizatorami konkursu były Powiatowa Biblioteka Publiczna w Turku oraz Miejska Biblioteka Publiczna w Turku.

2017.03.31 Kultura i Turystyka
Zgłoś swój udział do Konkursu na najlepszy obiekt turystyki na obszarach wiejskich w Wielkopolsce

  Ruszył nabór zgłoszeń do organizowanego przez Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego „Konkursu na najlepszy obiekt turystyki na obszarach wiejskich w Wielkopolsce”. To już XI edycja konkursu. Wcześniejsze potwierdzają stały rozwój ilościowy i jakościowy bazy turystyki wiejskiej w Wielkopolsce, która stanowić może doskonałą wizytówkę naszego regionu. Celem konkursu jest promocja wielkopolskiej wsi jako miejsca wypoczynku, a także motywacja jednostek turystycznych i agroturystycznych, zwłaszcza tych małych, do podnoszenia standardu usług i wzbogacenia oferty. Nagrody przyznawane są w trzech kategoriach:   gospodarstwo agroturystyczne w funkcjonującym gospodarstwie rolnym obiekt bazy noclegowej o charakterze wiejskim obiekt na terenach wiejskich o charakterze np. terapeutycznym, edukacyjnym, rekreacyjnym, itp. wykorzystujący tradycje i walory wsi. Nabór zgłoszeń trwa do dnia 15 maja 2017 r. Laureaci poza nagrodami finansowymi zostaną również objęci akcją promocyjną, stanowiącą doskonałą reklamę i zachętę do poznania walorów krajobrazu przyrodniczego oraz kulturowego poszczególnych powiatów naszego województwa. Szczegółowe informacje dotyczące XI edycji konkursu (regulamin, arkusz zgłoszenia obiektu, kryteria oceny, oświadczenie o wyrażenie zgody na udział w konkursie) znajdują się na stronach internetowych Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego: - www.umww.pl (www.umww.pl/departamenty_departament-rolnictwa-i-rozwoju-wsi­­_agroturystyka) - www.wielkopolska.travel/agroturystyka, gdzie znajduje się również baza dotychczas nagrodzonych obiektów.  

2017.03.24 Kultura i Turystyka
Szkolenie dla bibliotekarzy z Powiatu Tureckiego

Szkolenie dla bibliotekarzy z Powiatu Tureckiego Jednym z zadań Powiatowej Biblioteki Publicznej w Turku jest koordynacja działań bibliotek w powiecie, tym samym organizacja szkoleń. W dniu 23 marca br. Biblioteka Powiatowa zorganizowała szkolenie dla bibliotekarzy bibliotek publicznych Powiatu Tureckiego. Tematem przewodnim były zmiany wizerunku wielkopolskich bibliotek publicznych na przykładzie dobrych praktyk zastosowanych w bibliotekach w Śremie, Skokach czy Gostyniu, z których bibliotekarze mogą czerpać inspiracje. Szkolenie dotyczyło również analizy działalności bibliotek publicznych na podstawie danych statystycznych za 2016 r. Omówiona została także oferta platformy Legimi zapewniająca dostęp do 18 000 ebooków i audiobooków. W ramach konsorcjum bibliotek wielkopolskich zostanie wykupiony dostęp to tych zbiorów. W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele wszystkich bibliotek publicznych Powiatu Tureckiego. Wymienione tematy omówili instruktorzy Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu A. Urbańska i J. Stoldmann-Prętka oraz dyrektor Powiatowej Biblioteki Publicznej w Turku - Urszula Szczęsna. Spotkanie odbyło się w Gminnym Ośrodku Kultury w Dobrej, współorganizatorem była Biblioteka Publiczna w Dobrej.  

2017.03.21 Kultura i Turystyka
Finałowa Gala w Krakowie

  W dniu 13 marca 2017 roku w Teatrze im. Juliusza Słowackiego w Krakowie odbyła się Gala XVII Ogólnopolskiego Festiwalu Twórczości Teatralno - Muzycznej Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie ,,Albertiana”. Organizatorami tego wydarzenia była Fundacja Anny Dymnej ,,Mimo Wszystko” i Fundacja im. Brata Alberta, a honorowy patronat nad Festiwalem objął w tym roku Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej, pan Andrzej Duda. Teatr ,,Makuszaki” ze Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego im. Kornela Makuszyńskiego w Turku uczestniczył w tej miłej uroczystości jako laureat drugiego miejsca. Jak co roku Galę prowadziły Anna Dymna i Lidia Jazgar, które stworzyły niezwykłą atmosferę i wspierały występujących. Na deskach przepięknego zabytkowego teatru wystąpiły zwycięskie zespoły ,, Albertiany”, którym wręczono Maski Krakowskich Teatrów. Pozostali uczestnicy Gali ( laureaci drugich i trzecich miejsc) gromko oklaskiwali ich zmagania. Przedstawiciele Powiatu Tureckiego z Teatru ,,Makuszaki” mieli również przyjemność znalezienia się na scenie i odebrania statuetki Albercika - drewnianego ptaka oraz nagrody ufundowanej przez Marszałka Województwa Wielkopolskiego. Wyjazd do Krakowa dla naszych artystów był również okazją do zwiedzenia miasta, jego wspaniałych zabytków oraz spotkania się z legendarnym Smokiem Wawelskim.  

  • «
  • 1 (current)
  • 2
  • »