2024.04.03

Kolejne zadanie drogowe przekazane do realizacji

None
Na kwotę 4.465.866,36 zł opiewa umowa na „Przebudowę drogi powiatowej nr 4490P Grąbków – Kowale Pańskie etap II odcinka II Siedliska – Leśnictwo”, którą dziś w gabinecie Starosty Dariusza Kałużnego podpisał Kierownik Zarządu Dróg Powiatowych w Turku Roman Kacprzak z wykonawcą inwestycji Prezesem Zarządu Przedsiębiorstwa Robót Drogowo Mostowych S.A z Koła - Pawłem Andrzejczakiem. W akcie podpisania przedmiotowej umowy uczestniczył również Rady Rady Powiatu Tureckiego Arkadiusz Przybyła.

Długość remontowanego odcinka to 2,5 km. Zakres zadania będzie obejmował wykonanie chodnika w Siedliskach, poszerzenie jezdni do 6 m i położenie nawierzchni asfaltowej na całej długości odcinka. Jest to kontynuacja prac na drodze powiatowej nr 4490P bowiem trwają już tam roboty na odcinku Kowale Pańskie – Siedliska.

Powyższa inwestycja zostanie zrealizowana jeszcze tym roku, dokładnie pod koniec października i będzie sfinansowana w 95% ze środków przyznanych Powiatowi Tureckiemu w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych.