2023.10.11

Remontujemy odcinek drogi Skarżyn - Marcjanów- umowa podpisana

None

Już niedługo mieszkańcy Gmin Malanów i Kawęczyn oraz wszyscy użytkownicy drogi powiatowej nr 4489P Malanów- Skarżyn - Żdżary na odcinku Skarżyn - Marcjanów, będą mieli wyremontowany kolejny odcinek tej drogi.

Jest to kolejna inwestycja drogowa realizowana w Powiecie Tureckim ze środków pochodzących z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg w wysokości aż 80% wartości umowy oraz z budżetu Powiatu Tureckiego. W tym miejscu należy podkreślić, że duży wpływ na pozyskanie tych funduszy miał Minister Ryszard Bartosik, któremu słów podziękowań nie szczędził w swojej wypowiedzi Starosta. Wartość umowy wynosi 1 660 236,17 zł. Długość remontowanego odcinka to – 2,51 km.

Kierownik Zarządu Dróg Powiatowych w Turku Roman Kacprzak, obecności Sekretarza Stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi Ryszarda Bartosika, Starosty Tureckiego Dariusza Kałużnego oraz Członka Zarządu Powiatu Tureckiego Ryszarda Papierkowskiego, podpisał umowę na realizację przebudowy powyższej drogi. Ze strony wykonawcy inwestycji, czyli Firmy Budowlano - Usługowej EKO-BUD s.c. Lisewo, umowę podpisał p. Jacek Majdecki.