2024.02.26

Umowa na przebudowę odcinka Piorunów – Chylin podpisana

None

Na kwotę 1.029.982,32 zł zł opiewa umowa na „Przebudowę drogi powiatowej nr 3219P Genowefa – Władysławów – Turek na odcinku Władysławów – Kuny - etap II na odcinku Piorunów – Chylin”, którą dziś podpisał Kierownik Zarządu Dróg Powiatowych w Turku Roman Kacprzak oraz wykonawca inwestycji reprezentowany przez Prezesa Zarządu firmy Trans – Spili Arletę Nowicką.

Umowę podpisano w obecności Starosty Dariusza Kałużnego oraz Przewodniczącego Rady Powiatu Tureckiego Piotra Szewczyńskiego.

Na uwagę zasługuje fakt, że inwestycja została wsparta aż w 93% z Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych dla terenów popegeerowskich (edycja VI), pozostała część kosztów to wkład z budżetu Powiatu Tureckiego.

Zakres prac będzie obejmował m.in. roboty przygotowawcze, rozbiórkowe, ziemne, odtworzenie jezdni, roboty wykończeniowe oraz wykonanie oznakowania pionowego i poziomego. Droga będzie wykonana w pierwszej połowie września 2024 r.