2023.12.12

Uroczyste oddanie drogi w Radyczynach

None
W sobotę, 9 grudnia oficjalnie oddano do użytku liczący ponad 400 metrów odcinek drogi powiatowej Sarbice - Radyczyny. To drugi etap inwestycji, wykonany przy wsparciu rządowych środków.
Dobra współpraca samorządu powiatowego i rządu dają wymierne efekty w postaci remontu drogi, tym razem na terenie gmina Przykona w miejscowości Radyczny.
- Uważam, że warto było to zrobić. To co się zrobi to służy ludziom i rozwojowi - mówił Radny Powiatowy Ryszard Papierkowski, kierując swoje podziękowania na ręce Posła Ryszarda Bartosika. Radny podkreślił, że powiat nie jest najbogatszą instytucją i gdyby nie programy rządowe, to z pewnością tyle dróg nie zostałoby wyremontowanych. Podziękowania trafiły też do Starosty Dariusza Kałużnego oraz władz gminy Przykona.
Całkowita wartość umowy to 383 347,95zł, natomiast na realizację projektu pozyskano 80 proc. dofinansowania z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Wykonawcą prac było Przedsiębiorstwo Robót Drogowo-Mostowych w Kole.