2017.06.29

Jedna z największych inwestycji drogowych w powiecie zakończona !

Poprawa ciągów komunikacyjnych prowadzących do szkół i innych miejsc użyteczności publicznej stanowi kluczowe zadanie Powiatu Tureckiego. W gminie Władysławów 27 czerwca br. nastąpiło podsumowanie jednej największych inwestycji drogowych w tej kadencji w naszym powiecie! Oddano do użytku 995m nowej nawierzchni jezdni i chodnika, a także skrzyżowanie typu rondo w miejscowości Russocice. Sprawne funkcjonowanie modernizowanej sieci drogowej zostało również wsparte wykonaniem oznakowania poziomego i pionowego.

W odbiorze robót budowlanych uczestniczyli: Starosta Turecki Mariusz Seńko, Wójt Gminy Władysławów Krzysztof Zając, zastępca wójta gminy Władysławów Piotr Szewczyński, radny Rady Powiatu Zdzisław Wojtkowiak, kierownik Zarządu Dróg Powiatowych  Andrzej Paruszewski, przewodnicząca Rady Gminy Władysławów Krystyna Michalak, wiceprzewodniczący Rady Gminy Władysławów Maciej Czaja, sołtys Russocic Stanisław Kacprzak oraz przedstawiciele firmy budowlanej.

Inwestycja drogowa w Russocicach została zrealizowana dzięki dobrej współpracy Samorządu Powiatu Tureckiego i Gminy Władysławów. Całkowity koszt wykonania zadania drogowego wyniósł 1 320 000 złotych, z czego 500 000 złotych pochodziło z budżetu gminy Władysławów, która razem z Powiatem Tureckim wspiera ideę bezpiecznej drogi do szkoły. Starosta Turecki podkreślał, że bardzo ważna w tym obszarze okazała się otwarta postawa Wójta Zająca. Do współpracy z powiatem w zakresie poprawy infrastruktury drogowej przystąpiły także inne samorządy. Przykładem takich owocnych działań są m.in. realizowane inwestycje drogowe z gminami Dobra i Brudzew.

Podejmowanie kolejnych zadań z zakresu infrastruktury drogowej to efekt porozumienia władz samorządowych, mających na uwadze dobro użytkowników dróg. Przekazanie nowej drogi w Russocicach jest  także istotne  ze względu na uczniów, którzy  we wrześniu wrócą do szkoły i będą mogli bezpiecznie do niej dotrzeć.