2016.12.14

Nowo wyremontowana droga powiatowa w gminie Dobra

12 grudnia odbył się odbiór kolejnego zadania inwestycyjnego Powiatu Tureckiego, polegającego na przebudowie ulicy powiatowej w gminie Dobra. Mowa o ulicy Tadeusza Kościuszki w Dobrej.

Prace wykonywane były na długości około 0,5 kilometra. W ramach wykonanych remontów usunięto starą nawierzchnię i nałożono nową warstwę drogi. Zadbano również o pobocza, które zostały utwardzone betonową kostką. Wszystkie te działania są bardzo ważne ze względu na bezpieczeństwo kierowców, a także pieszych i dzieci uczęszczających tą drogą do pobliskiego przedszkola. Koszt tej inwestycji wynosi ponad 200 tysięcy złotych.

Odbioru drogi dokonali: Starosta Turecki Mariusz Seńko, Przewodniczący Rady Powiatu Tureckiego Tadeusz Gebler. Kierownik Zarządu Dróg Powiatowych Andrzej Paruszewski, Radni Rady Powiatu Tureckiego: Wojciech Rusek i Ryszard Papierkowski, przedstawiciele Samorządu Gminy Dobra oraz przedstawiciele wykonawcy przedsięwzięcia.