2017.09.06

Od 1 września nowa ścieżka rowerowa na ul. Chopina w Turku

Pierwszy etap prac związany z poprawą bezpieczeństwa na ciągach komunikacyjnych do szkół został zakończony jeszcze przed rozpoczęciem roku szkolnego! Idea bezpiecznej drogi powiatowej do miejsc użyteczności publicznej, szkół i przedszkoli znów ma swoje odzwierciedlenie w rzeczywistości.

Mieszkańcy powiatu tureckiego będą mogli dotrzeć ścieżką rowerową do centrum miasta, a młodzież i dzieci do Szkoły Podstawowej nr 1 oraz do Zespołu Szkół Technicznych w Turku. W ramach prac remontowych wydzielono nową nawierzchnię chodnika wraz z dwukierunkową ścieżką rowerową. Odcinek drogi dla rowerów i pieszych przebiega od ulicy Jana Pawła II do ul. Kączkowskiego, po stronie lewej (w kierunku cmentarza) o długości ok. 275m bieżących.  Zamiast zniszczonej i niebezpiecznej nawierzchni mamy chodnik z kostki brukowej bezfazowej, który jest specjalnie przystosowany do rowerów. Powstało także nowe oznakowanie pionowe i poziome. Koszt inwestycji wynosi 163tys. zł. Realizacja zadania była możliwa dzięki pomocy finansowej Gminy Miejskiej Turek, która przekazała na budowę chodnika 35tys. zł. Wykonawcą prac był Zarząd Dróg Powiatowych w Turku.

Jak powszechnie wiadomo, powrót uczniów do szkół wiąże się ze zwiększonym natężeniem ruchu drogowego na ulicach w Turku. Wobec tego Powiat Turecki mając na uwadze bezpieczeństwo młodzieży  zamontował progi zwalniające wyspowe i nowe oznakowanie pionowe przy Zespole Szkół Technicznych w Turku.