2017.08.23

Powiat Turecki nie zwalnia tempa...

Powiat Turecki nie zwalnia tempa i podejmuje następne prace z zakresu poprawy infrastruktury drogowej. Tym razem nowe nawierzchnie dróg i chodniki powstaną w gminach: Kawęczyn i Dobra.

Rusza drugi etap przebudowy drogi wraz z odwodnieniem w miejscowości Kawęczyn przy drodze powiatowej nr 4494P na trasie Marcjanów – Mikulice. Pierwszy etap prac z zakresu poprawy infrastruktury drogowej został zakończony i obejmował wykonanie chodnika. Na podstawie udzielonego zamówienia w dniu 18 sierpnia br. na odcinku przebudowanego chodnika zostanie ułożona nowa nawierzchnia asfaltowa o długości około 300m bieżących. Przebudowy drogi dokona Przedsiębiorstwo Robót Drogowo - Mostowych S.A. z Koła. Wartość umowy wynosi ok. 71 tys. zł Termin wykonania prac przewidziany jest na pierwszą połowę września br. Należy podkreślić, że realizacja inwestycji będzie możliwa dzięki współpracy z z Gminą Kawęczyn, która udzieliła pomocy finansowej Powiatowi Tureckiemu w kwocie 30% wartości inwestycji.

Z kolei w miejscowości Dobra przebudowie zostaną poddane ulice powiatowe: ul. Sperczyńskiego, Plac Zamysłów, ul. Świętojańska oraz ul. Słoneczna. Wartość umowy wynosi blisko 650 tys. zł Każda z ulic zyska nową nawierzchnię jezdni z betonu asfaltowego i chodniki. W tym przypadku na uwagę także zasługuje przykład partnerskiego współdziałania samorządów. Gmina Dobra na przebudowę wskazanych, powiatowych ulic przekazały ze swojego budżetu kwotę w wysokości 50% wartości inwestycji.  Zakończenie robót drogowych przewidziane jest na 15 listopada br. Wykonawcą inwestycji będzie Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjnych Sp. z o. o. z Turku.

Mając na uwadze dobro użytkowników dróg, zwraca się  uwagę na zachowanie szczególnej ostrożności na drodze podczas prac i przeprasza za utrudnienia w ruchu.